Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях
Субота, 2021-04-17, 23:20
Головне меню

Пошук

Корисні посилання
 • Комиссия по борьбе с лженаукой и фальсифика- цией научных исследований при Президиуме РАН
 • Диссернет
 • Троицкий вариант
 • Бюллетень "В защиту науки"
 • Антиплагиат.ru
 • Плагиат: Общественная доска позора
 • dissercomp.ru - Сравнение диссертаций и поиск плагиата
 • StrikePlagiarism - Пере- вірка документа на плагіат

 • Календар
  «  Січень 2021  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
      123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Архів записів

  Головна » 2021 » Січень » 3 » Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. «Хазяйка» – голова спецради Д 79.051.04
  18:52
  Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. «Хазяйка» – голова спецради Д 79.051.04

  Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. «Хазяйка» – голова спецради Д 79.051.04

  Спеціалізована вчена рада Д 79.051.04 у Чернігівському національному технологічному університеті («Чернігівська політехніка») відзначилася серію захистів фальшивих дисертацій (Міщенко, Пінчук, Сакун). А головою цієї чудової спецради, де можна захистити чужі тексти як власну дисертацію, є пані М** – доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту ЧНТУ, того самого, який очолював доктор-професор міністр освіти, у «наукових» статтях і докторській дисертації якого були знайдені численні текстові запозичення без належних посилань (так званий академічний плагіат). Крім того, ця пані є проректором з наукової роботи ЧНТУ і головою комісії з академічної доброчесності.

  Ну що ж. Настав час проаналізувати і її науковий доробок.

  Кандидатська дисертація на тему «Управління оборотним капіталом підприємства та оцінка його впливу на фінансовий стан підприємств (на базі харчової промисловості Чернігівського регіону)» (спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит) була захищена в 2005 р.

  А досліджувати ми будемо її докторську дисертацію:

  Маргасова Вікторія Геннадіївна «Стратегія забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці» (спеціальність 08.00.03 – Економіка та управління національним господарством). Вона була виконана в рідному Чернігівському НТУ та захищена 30.04.2015 р. у Київському національному університеті технологій та дизайну (спецрада Д 26.102.05).

  Науковий консультант: професор, доктор економічних наук, Онишко Світлана Василівна, професор кафедри фінансових ринків та фінансових послуг Національного університету Державної податкової служби України.

  Офіційні опоненти:

  • Алимов Олександр Миколайович, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу стратегічного потенціалу сталого розвитку Державної установи “Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України;
  • Єрмошенко Микола Миколайович,  доктор економічних наук,  професор, проректор з наукової роботи, завідувач  кафедри маркетингу, управління та економіки підприємства Національної академії управління;
  • Бондарук Таїсія Григорівна, доктор економічних наук,  професор, завідувач кафедри фінансів Національної академії статистики, обліку та аудиту Державної служби статистики України.

  Автореферат і докторську дисертацію можна завантажити тут або тут.

  За результатами дисертації опубліковано 66 наукових праць, зокрема 1 одноосібна монографія, що написана у 2014 р.:

  М***. Система забезпечення стійкості національної економіки та її безпеки: теорія, методологія, практика управління. – Чернігів: "Десна Поліграф", 2014. – 415 с.

  Праці голови спецради Д 79.051.04, які опубліковані за темою дисертації, датовані 2008–2014 роками.

  У порівняльних таблицях жовтим кольором показані повні збіги текстів, бірюзовим – синоніми та перефразування. Твердження дисертантки про те, що це нібито вона робить якісь висновки чи аналіз, виділені фіолетовим. Зеленим кольором – свідомі або несвідомі зміни тексту, на які ми звертаємо увагу читачів. Особливо нам подобається заміна Росії на Україну та російської економіки на вітчизняну.

  Символом <…> позначені пропуски тексту, які зроблені, щоб вирівняти тексти в двох стовпчиках.

  Розділ 1. Концептуальні засади забезпечення стійкості економіки до загроз економічній безпеці (с. 19–138)

  Ось голова спецради Д 79.051.04 відразу бере бика за роги, тобто «творчо переробляє» таблиці з російської монографії 2009-го року, і при цьому пише, що джерело її схем – «складено та систематизовано автором» (або «побудовано»), хоча насправді це чужі дані, ну й добросовісно перекладає російський текст українською, сподіваючись, мабуть, що ніхто цього не побачить:

  Ускова Т.В. Управление устойчивым развитием региона. – Вологда: ИСЭРТ РАН, 2009. – 355 с. (прочитати її можна тут).

  А ось подивимося, як голова спецради Д 79.051.04 майже цілком передирає в свою дисертацію наступну роботу:

  Казанцев С.В. Экономическая безопасность. Определение понятий // Мир новой экономики. – 2014. – №2. – С. 48–53. (Знайти її можна тут).

  І без усякого сорому пише «цього дослідження», «на нашу думку»:

  Опаньки! Голова спецради Д 79.051.04 винайшла нове слово в науці – «квантофіцируємий»! Ура!

  «Погіршення значень ознак за деяким критерієм» перетворилося в голови спецради Д 79.051.04 на «Погіршення деякого критерію значень ознак». Вона взагалі не розуміє, про що пише! Тобто не розуміє, що перекладає українською!

  «Авторські трактування», тобто трактування панянкою, що очолює зараз спецраду Д 79.051.04? Яке нахабство! А може, то трактування Казанцева?

  Із захопленням читаємо далі. Майбутня докторка наук переписує все підряд:

  Іще одним джерелом натхнення для голови спецради Д 79.051.04 став автореферат дисертаційної роботи, що була виконана в московському Державному університеті управління та захищена 7 червня 2013 р.:

  Васильева Анна Сергеевна. Обеспечение экономической безопасности устойчивого развития национального хозяйства России. – Автореф. …канд. экон. наук, Москва, 2013.

  Розділ 2. Методологічні основи дослідження стійкості економіки до загроз і ризиків (с. 139–200)

  Після «розігріву» з першим розділом подивимося, як вільно повелася голова спецради Д 79.051.04 з дисертацією Ольги Бондаренко в другому розділі своєї дисертації.

  Бондаренко Ольга Валеріївна. Українська економічна ментальність: соціально-філософський аналіз. – Дисертація…докт. філос. наук, Київ, 2008. (Дисертацію та автореферат можна знайти на сайті http://nrat.ukrintei.ua/).

  Посилання [30] у тексті голови спецради Д 79.051.04 – це автореферат Бондаренко, це посилання правильне, хоча за правилами цитування не вистачає лапок. А ось посилання на роботи [32, 330, 347] – явно фальшиві, бо текст – один в один з тієї самої сторінки роботи Бондаренко (українською не можна писати «готовність й здатність», а треба «готовність і здатність», і ми бачимо простий копіпаст). І дуже дивною виглядає фраза авторки «признаємо», оскільки це «признає» не вона, а інші автори. Подальший текст від голови спецради Д 79.051.04 теж старанно переписаний у Бондаренко. Додані лише словосполучення про «забезпечення економічної безпеки» – те, що так полюбляє писати ректор ЧНТУ, нині міністр освіти (див. проаналізовану раніше його роботу).

  Далі – знову переписування з автореферату О. Бондаренко, тільки вже без будь-яких посилань. І дійсно, навіщо церемонитися? Але тут голова спецради Д 79.051.04 «прокололася» – під час копіювання випало слово «сприяють» (зрушенням), тому смисл фрази втратився, а ми отримали доказ списування:

  А ось зрівняємо текст дисертації голови спецради Д 79.051.04 з авторефератом російської докторської дисертації:

  Цветкова Галина Сергеевна. Формирование системной парадигмы взаимодействия институтов в условиях постиндустриальной экономики. – Автореферат… докт. экон. наук. – Казань, 2014 (завантажити можна тут).

  Молодець голова спецради Д 79.051.04! Не забула, переписуючи текст від «порєбріка», поміняти російський економічний менталітет на «вітчизняний»!

  І після прочитаного маргасівського тексту таке питання у нас виникло: хто це такі – таємні «агенти системи забезпечення стійкості економіки до загроз економічній безпеці»? Може, доктори економічних наук із Чернігівської політехніки?

  Розділ 3. Ресурсно-функціональне забезпечення стійкості економіки України до загроз економічній безпеці (с. 201–291)

  У дисертації голови спецради Д 79.051.04 багато формул. Оскільки їх джерело не вказано, читач може подумати, що це розробка дисертантки, і подумати: «Яка розумниця!». Але насправді формули переписані з збірника 2003-го року Тамбовського державного технічного університету (Росія):

  Математические и инструментальные методы экономического анализа: управление качеством: Сб. науч. тр. / Под науч. ред. д-ра экон. наук, проф. Б.И. Герасимова. Тамб. гос. техн. ун-т. Тамбов, 2003. Вып. 9. 316 с.

  Усі ці формули є також у статті: М***, Клименко Т. В. Економікобезпекознавство як інтегрований напрям забезпечення стійкості економіки до загроз (Науковий вісник ЧДІЕУ № 4 (24), 2014, с. 7–16), яка надійшла до редакції 16.12.2014. І також без посилань, нібито ці формули запропоновані світовій науці чернігівськими авторками. Але, як ми з’ясували, це не так.

  Більше того, наступна фраза з формулами, скоріш за все, була поцуплена звідси: Горелова Г.В., Радченко С.А. Программная система когнитивного моделирования социотехнических систем (Известия ТРТУ, 2004, 4(39), с. 227–231, див. тут).

  Розділ 4. Практичні домінанти стратегічного управління забезпеченням стійкості національних економік до загроз і ризиків (с. 292–356)

  Ось іще одне російське джерело, звідки пані голова спецради Д 79.051.04 вправно стягнула цілі фрази:

  Зибарев М. В. Экономическая безопасность: учебное пособие. – Орск: Издательство ОГТИ, 2010. – 175 с. (Завантажити можна звідси).

  Ой, ну це просто чудово – взяти та переписати текст «із-за порєбріка» та замінити Росію на Україну. А потім викинути ще одне згадування Росії та отримати якусь дурнувату фразу про «недостатньо розвитку». А ще одна дурня вилізла – це те, що голова спецради Д 79.051.04 вважає, що «проблема повинна полягати в тому, як домогтися її (економіки!! – Ю.Б., В.С.) формалізації». Ха-ха! А в оригіналі мова йшла про формалізацію тіньової економічної діяльності, а не формалізацію економіки!

  У дисертації міністра освіти були виявлені «російські вуха». Подібним, як бачимо, не гребує й голова спецради Д 79.051.04. Ось читаємо текст, переписаний з автореферату кандидатської дисертації Аліми Базаровни Чимитової («Устойчивость развития экономических систем и критерии безопасности», 2003, див. тут), у якому голова спецради Д 79.051.04 поміняла Росію на Україну. І якщо в оригіналі мова йшла про «неврегульованість механізму федерального устрою Росії», то голова спецради Д 79.051.04 вже пише про «неврегульованість механізму територіального устрою України»!! Це вона про що? Ставить під сумнів унітарність держави Україна?

  А ось голова спецради Д 79.051.04 переписує цілі сторінки звідси:

  Листопад Мария Евгеньевна. Концептуальные подходы к обеспечению экономической безопасности страны в глобальном мире // Вестник Южно-Уральского государственного университета. Серия: Экономика и  менеджмента. 2009 г., № 41, с. 4–12 (завантажити можна звідси).

  З чиїми там висловлюваннями погоджується голова спецради Д 79.051.04 – з тексту дисертації невідомо. А ми знайшли – з висловлюваннями Марії Листопад, з уральського регіону Росії. І не тільки погоджується, а й переписує собі, втрачаючи при цьому справжнього автора.

  А погоджується вона з суто російськими поглядами на стосунки між країнами.

  Матеріали з ще одного джерела – з дисертації Світлани Миколаївни Макухи 2006-го року – передираються слово в слово у 2014-му.

  Макуха С. М. Протиріччя світогосподарських зв’язків і форми їх розв’язання в умовах включення перехідних економік у глобалізаційний процес. Дис… доктора економічних наук, Харків, 2006. (Дисертацію див. на сайті http://nrat.ukrintei.ua/).

  Великі шматки голова спецради Д 79.051.04 переписує з аналітичної доповіді Національного інституту стратегічних досліджень під назвою: Міжнародне безпекове середовище: виклики і загрози національній безпеці України (Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська, О. О. Резнікова ; за ред. К. А. Кононенка. – К. : НІСД, 2013. – 56 с.; завантажити можна тут). Кілька разів вона ставить біля цитат (хоча й без лапок) правильне посилання – №235, а тому ми наведемо саме ті місця, де посилання на цю працю відсутні. Вона навіть видає чужий текст за свої власні висновки («Отже»), навіть за висновок дисертації!!! Переконаймося самі:

  Ні, ну цей висновок №4 – це ж не висновок з роботи голови спецради Д 79.051.04, це ж не продукт її інтелектуальної праці. Це чужий текст (власне, вступ до основного матеріалу), переписаний нею під виглядом її висновку.

  Ось іще цілі шматки голова спецради Д 79.051.04 переклала з цієї статті, замінивши російську економіку на вітчизняну:

  Харламов Андрей Викторович. Глобализация и экономическая безопасность государства. (Известия Санкт-Петербургского университета экономики и финансов, 2010, с. 22–28, див. тут).

  Тут ми ясно бачимо, як російський дискурс про світових буржуїв, що хочуть підім’яти під себе «перспективні сегменти економіки різних держав», охоче підхоплюється українськими «кадрами», які акуратно вирізають зі скопійованих текстів згадування Росії, щоб не дуже «світитися».

  Читаємо далі – і бачимо, як ці «кадри» знову переписують текст із посібника «Методология SEDA. Анализ устойчивости экономического развития» (автор – Сергій Перапечка з Москви, який зробив аналіз даних 2013 р.; знайти цю роботу можна тут). Цікаво подивитися, як змінився текст в інтерпретації голови спецради Д 79.051.04:

  Голова спецради Д 79.051.04 замінила 2010-2014 рр. словами «на найближчі роки». Правильно! Хіба ж можна в дисертації 2014-го року писати про плани уряду на 2010 рік? Ха-ха!

   

  Закінчення цієї захоплюючої історії див. тут.

  PS. На вимогу героїні цієї публікації та адвоката міністра освіти їхні прізвища замінені на посади. Мабуть, ВОНА думає, що після цього її плагіат зникне, а ВІН – що над ним не будуть глузувати. Смішно...

  Переглядів: 3477 | Додав: OS | Рейтинг: 5.0/8
  Всього коментарів: 0
  avatar
  Copyright http://false-science.ucoz.ua/ © 2021
  Безкоштовний хостинг uCoz