Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях
Субота, 2021-04-17, 22:25
Головне меню

Пошук

Корисні посилання
 • Комиссия по борьбе с лженаукой и фальсифика- цией научных исследований при Президиуме РАН
 • Диссернет
 • Троицкий вариант
 • Бюллетень "В защиту науки"
 • Антиплагиат.ru
 • Плагиат: Общественная доска позора
 • dissercomp.ru - Сравнение диссертаций и поиск плагиата
 • StrikePlagiarism - Пере- вірка документа на плагіат

 • Календар
  «  Листопад 2020  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
        1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Архів записів

  Головна » 2020 » Листопад » 2 » Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. Випадок 2-й
  20:46
  Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. Випадок 2-й

  Фабрика фальшивих дисертацій в університеті ЧНТУ. Випадок 2-й: П**

  Колись Чернігів був відомий фабрикою музичних інструментів – там виробляли піаніно. Тепер у цьому місті пихтить інша фабрика…

  Друга серія про захисти в спецраді Чернігівського національного технологічного університету, яким на посаді ректора керував міністр освіти, присвячена П** – доценту, директору навчально-наукового інституту економіки ЧНТУ, створеного 2.07.2019 р. (його директором вона стала ще будучи кандидатом економічних наук). У списку здобувачів наукового ступеня (див. таблицю) вона фігурує під №15.

  Щоправда, на сайті ЧНТУ у цей же час ми читаємо, що директором навчально-наукового інституту економіки є доктор економічних наук Олена Іванівна Гонта, а інститут був створений 1.09.2014 р. Ну то таке, трішки чогось шизофренічного не завадить, так ще цікавіше…

  Докторська дисертація особи №15: Пінчук Аліна Олександрівна "Стратегія забезпечення сталого розвитку сільського господарства в умовах діджиталізації економіки України". Спеціальність 08.00.03 – «Економіка та управління національним господарством». Автореферат можна завантажити тут або тут, а дисертацію тут або тут.

  Науковий консультантКармазіна Наталія Вячеславівна, доктор економічних наук, доцент кафедри обліку і оподаткування Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського.

  Офіційні опоненти:

  Вдовенко Наталія Михайлівна, доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри глобальної економіки Національного університету біоресурсів і природокористування України (її відгук можна завантажити тут або тут);

  Гальцова Ольга Леонідівна, доктор екон. наук, професор, завідувач кафедри національної економіки, маркетингу та міжнародних економічних відносин Класичного приватного університету (її відгук можна завантажити тут або тут);

  Сафонов Юрій Миколайович, доктор екон. наук, професор, заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти і науки України (його відгук можна завантажити тут або тут).

  Захист відбувся 21.08.2020 р. у Спеціалізованій вченій раді Д 79.051.04:

  Голова – д. е. н., професор Маргасова Вікторія Геннадіївна

  Заступник голови – д. е. н., професор Забаштанський Максим Миколайович

  Вчений секретар – д. е. н., професор Виговська Валентина Вікторівна, тел. 0462-665219.

  1. Підозрілі та свідомо фальшиві публікації

  В авторефераті новоспеченої докторки є «Список опублікованих праць за темою дисертації» (с. 30–33) у кількості 31 штука.

  Перевіряємо наявність цих праць:

  7. П**. Особливості фінансової підтримки суб’єктів сільського господарства України. Фінансові дослідження. 2019. № 2. URL: https://fr.stu.cn.ua/index.pl?task=contextview&1=ua&id=21.

  Замість статті читаємо російською мовою: «Внимание! Аккаунт отключен администратором сервера» (див. тут). Пошук публікацій на сайті ЧНТУ по прізвищу особи №15 видає 17 праць, серед яких заявленої роботи взагалі немає (див. тут).

  8. П**. Особливості державного регулювання розвитку інноваційного потенціалу аграрного сектору в Україні. Публічне управління і адміністрування в Україні. 2019. Вип. 9. С. 94-99.

  Замість статті П** на цих сторінках журналу розміщена стаття з такою самою назвою, але її автор – зовсім інша людина, Т. Л. Шестаковська, викладач ЧНТУ (див. тут). Тобто особа №15 сфабрикувала цю свою працю, якої насправді не існує в природі.

  10. П**. Концепція забезпечення сталого розвитку сільського господарства України в умовах діджиталізації. Соціально-економічний розвиток регіонів в контексті міжнародної інтеграції. 2018. №30. Т. 2. С. 112-122.

  В Інтернеті стаття відсутня. На сайті ЧНТУ (див. тут) серед праць особи №15 цієї праці немає.

  13. П**. Сталий розвиток сільського господарства на засадах використання технології Blockchain. Соціально-економічний розвиток регіонів в контексті міжнародної інтеграції. 2018. №31. С. 126-134.

  В Інтернеті стаття відсутня. На сайті ЧНТУ (див. тут) серед праць особи №15 цієї праці немає.

  15. П**. Фактори формування державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору в Україні. Публічне управління і адміністрування в Україні. 2018. Вип. 8. С. 113-117.

  Знову замість статті особи №15 на цих сторінках журналу розміщена стаття з такою самою назвою, але її автор – Т. Л. Шестаковська (див. тут). Тобто пані вдруге сфабрикувала цю свою працю, якої насправді не існує в природі, присвоївши чужу статтю собі.

  17. П**. Державна політика організаційно-економічного забезпечення інноваційного розвитку аграрного сектору в Україні. Публічне управління і адміністрування в Україні. 2018. Вип. 4. С. 97-101.

  Утретє особа №15 сфабрикувала цю свою працю, якої не існує, присвоївши чужу статтю собі. На цих сторінках журналу розміщена стаття з такою самою назвою, але її автор – знову Т. Л. Шестаковська (див. тут).

  18. П**. Механізм реалізації державної політики комерціалізації інновацій у аграрному секторі України. Публічне управління і адміністрування в Україні. 2018. Вип. 6. С. 117-121

  Особа №15 сфабрикувала свою працю вже вчетверте. На вказаних нею сторінках є стаття з такою назвою, але її автор – Т. Л. Шестаковська (див. тут).

  Тобто маємо відверте нахабне фальшування статей, коли чужі праці приписуються собі, і на підставі цього чотирикратна «запозиченка» стає доктором наук!

  І зрозуміло, чому ці статті є в авторефераті, але їх немає на сайті ЧНТУ – а ну раптом хтось захоче прочитати і побачить фальшивки! А автореферат – ну хто його перевірятиме?

  Чи існують інші згадані тут статті (№7, 10, 13) – невідомо, перевірити немає можливості. Скоріш за все, це теж привиди.

  2. Численний перехресний академічний плагіат

  Знайомтеся: Тетяна Леонідівна Шестаковська. 20 березня 2020 р. у Міжрегіональній академії управління персоналом (Київ) вона захистила докторську дисертацію під назвою «Формування та реалізація державної політики інноваційного розвитку аграрного сектору України» (спеціальність 25.00.02 — механізми державного управління; дисертацію можна завантажити тут, а автореферат тут). Так кандидат економічних наук стала доктором наук з державного управління.

  Статті саме цієї людини особа №15присвоїла собі в авторефераті та дисертації, змінивши чуже прізвище автора на своє. Але, виявляється, їх об’єднує дещо ще.

  І це «дещо» – це перехресний академічний плагіат. В докторській дисертації Шестаковської ми знаходимо шматки раніше написаної статті особи №15, і навпаки – в докторській особи №15 є тексти від Шестаковської. Таке собі перехресне запилення двох чарівних квіточок.

  Спочатку ми полюбуємося, як стаття особи №15 «Стратегічні орієнтири держави щодо забезпечення сталого розвитку сільського господарства в умовах цифровізації економіки» (Причорноморські економічні студії, 2018, №29, с. 160–166; див. тут) перекочувала до дисертації Шестаковської.

  У порівняльних таблицях жовтим кольором показані повні збіги текстів, бірюзовим – синоніми та перефразування.

  Що є доказом бездумного переписування текстів однієї «науковиці» в іншої? А ось що – кома після дужки: (, реструктуризація. Далі тексти теж співпадають (с. 369–380 у Ш. – це с. 161–166 у П.), тобто стаття П. була заковтнута панянкою Ш. повністю. Не будемо перевантажувати читача порівняльними таблицями. Підкреслимо лише, що на с. 369 (Ш.) та с. 161 (П.) читаємо однаковий текст: «Спираючись на проведений нами аналіз …», а на с. 371 (Ш.) та с. 162 (П.) – теж, що це «нами було проведено пілотне обстеження…».

  Але це ще не все.

  Стаття особи №15 стала компонентом і її дисертації. Там теж є «(, реструктуризація» на с. 360.

  Але диво, диво! Тепер текст дисертації особи №15 став більше походити на текст дисертації Шестаковської, ніж на статтю самої особи №15:

  Висуваємо гіпотезу: є якийсь автор, який вдало «попрацював» і для першої докториці, і для другої. Є також підозра, що це пані Шестаковська підготувала докторську дисертацію для себе та її копію – для особи №15; на користь цієї версії говорить те, що захисти спеціально відбулися в спецрадах за різними спеціальностями (Ш. – 25.00.02, П. – 08.00.03), щоб не знайшли подібність, текст дисертації Шестаковської закритий для завантаження, а текст дисертації особи №15 у файлі pdf – це просто картинки, а не слова, які можна скопіювати чи перевірити антиплагіатною програмою (і це явно неспроста!).

  Але, як бачимо, ці хитрощі не допомогли ні тій, ні другій.

  Дивимося далі. Ліворуч – Ш., праворуч – П. (стаття, але те саме і в дисертації П.):

  А це вже смішно: у Шестаковської нормальний вислів «розвиток аграрного сектору економіки», а у особи №15 – явна дурня: «розвиток сільського господарства економіки». Це означає, що особа №15 бездумно всюди замінювала вислів «аграрний сектор» на «сільське господарство» (або скористалася комп’ютерною автозаміною), і якщо раніше це було ще куди не йшло, то тепер вона спіймалася. Але ж її робота вийшла раніше. Ну то й що? Мабуть, був якийсь попередній текст, який «пішов» як до однієї пані, так і до іншої, але в Аліни він виявився з недолугими замінами.

  Ось ще кілька яскравих прикладів, де «сільське господарство» замінено на «аграрний сектор»:

  На титульній сторінці написано:

  Дисертація містить результати власних досліджень. Використання ідей, результатів і текстів інших авторів мають посилання на відповідне джерело _____________ прізвище особи №15, підпис

  Брехня! Ось результат порівняння дисертації особи №15 з дисертацією Шестаковської за допомогою серверу dissercomp.ru (врахуємо, що українські тексти аналізуються менш якісно ніж російські, а також не порівнюються рисунки, але навіть і за таких обставин результат вражає):

  Повне порівняння текстів двох дисертацій представлено у файлі, який усі бажаючі можуть завантажити тут.

  Ось іще декілька яскравих прикладів фальшивок, де «інноваційний розвиток» замінено на «сталий розвиток», а «аграрний сектор» на «сільське господарство»:

  А ось і висновки обох дамочок:

  Очевидно, дисертації Т. Л. Шестаковської та особи №15 мають бути розглянуті в НАЗЯВО на предмет дослідження наявності взаємних шахрайських запозичень для розв’язання питання позбавлення їх вченого ступеня доктора наук.

  Дисертація особи №15 ще має бути затверджена Атестаційною комісією МОНУ на чолі з т.в.о. міністра освіти. Хм… Особа №15 і колишній ректор ЧНТУ... Дуже цікаво буде дивитися, як т.в.о. міністра буде викручуватися з цієї делікатної ситуації.

  І цікаво також – скільки коштувало захистити повторно чужу вже захищену дисертацію?

  Юрій Бойко, Василь Садовий

  PS. Про офіційних опонентів – Н. М. Вдовенко, О. Л. Гальцову та Ю. М. Сафонова писати нічого не будемо. Бо нічого. А що можна написати про пусте місце?

  Наше суспільство може пишатися таким людським капіталом!

  PPS. На вимогу героїні цієї публікації та адвоката пана міністра їхні прізвища приховані. Мабуть, особа №15 думає, що після цього плагіат зникне. Ну-ну...

  Переглядів: 3536 | Додав: OS | Рейтинг: 5.0/3
  Всього коментарів: 4
  avatar
  1 superamazed • 21:48, 2020-11-02 [Матеріал]
  А ми ще дивуємося станом економіки та її дослідженнями.
  avatar
  1
  2 OS • 10:07, 2020-11-04 [Матеріал]
  "В Україні мешкають жахливі корумповані люди".

  Президент США Дональд Трамп
  avatar
  3 stnaturalist • 23:04, 2020-11-04 [Матеріал]
  Усе це дуже сумно...
  avatar
  Ніяка економіка не витримає таких "спеціалістів".
  avatar
  Copyright http://false-science.ucoz.ua/ © 2021
  Безкоштовний хостинг uCoz