Хірург О. Товкай збирається захищати докторську дисертацію з плагіатом і фальсифікаціями
У Національному інституті хірургії та трансплантології ім. О. О. Шалімова НАМН України (спеціалізована вчена рада Д 26.561.01) 13 вересня відбудеться захист докторської дисертації Олександра Андрійовича Товкая за спеціальністю 14.01.03 (хірургія) на тему «Захворювання надниркових залоз та їх хірургічне лікування із застосуванням відео-ендоскопічних операцій» (завантажити її можна тут). Автореферат завантажити можна тут.
О. А. Товкай – директор Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України.
У своєму авторефераті він наголошує, що створив «новий напрям у хірургічному лікуванні пацієнтів із захворюваннями надниркових залоз в Україні», «розробив та впровадив нові підходи до виконання малоінвазивних втручань», «розробив комплекс діагностичних та лікувальних заходів у пацієнтів із захворюваннями надниркових залоз», а сама дисертаційна робота «є самостійним науковим дослідженням здобувача»
Усе було б гарно, якби не…
Якби не плагіат та фальсифікації.
Ось публікації, з яких директор трансплантаційного центру О. Товкай запозичив текст у свою дисертацію без належного цитування, провів, так би мовити, хірургічну операцію по пересадженню чужого тексту у свою дисертацію:
- Щекатурова Л. В. Спектр клініко-патогенетичних варіантів первинного гіперальдостеронізму. – Междунар. эндокринологич. ж-л, 2015, №2, с. 132–137 (завантажити); далі в тексті – «стаття Щекатурової».
- Щекатурова Л. В. Розробка алгоритму диференційної діагностики та лікування різних форм первинного альдостеронізму (кандидатська дисертація, 2012; розділ 4) (завантажити); далі в тексті – «дисертація Щекатурової».
- Кунатовський М. В. Передопераційна медикаментозна підготовка α-адреноблокаторами як невід’ємна складова периопераційного анестезіологічного менеджменту лапароскопічних адреналектомій при феохромоцитомі. – Клінічна ендокринологія та ендокринна хірургія, 2016, №2, с. 74–84 (завантажити); далі в тексті – «стаття Кунатовського».
- Кунатовський М. В., Ларін О. С., Дубров С. О. Інтраопераційна корекція гемодинамічних порушень у пацієнтів із феохромоцитомою надниркових залоз. – Клін. ендокринологія та ендокринна хірургія, 2016, №4, с. 43–51 (завантажити); далі в тексті – «стаття Кунатовського, Ларіна, Дуброва».
- Черенько С. М. Скрытый и субклинический варианты синдрома Кушинга: распространенность, диагностика, лечебная тактика. – Здоров’я України, 19.04.2013, с. 54–56 (завантажити); далі в тексті – «стаття Черенько».
- Ларін О. С., Черенько С. М. Лапароскопічна адреналектомія в лікуванні пухлин надниркових залоз. – КЕЕХ, №2, с.55-58 (завантажити); далі в тексті – «стаття Ларіна, Черенько».
У порівняльних таблицях ідентичні фрагменти виділені жовтим кольором, а перенесені чи замінені слова – бірюзовим.
У наведеній порівняльній таблиці зазначені лише основні фрагменти прикладів плагіату тексту, таблиць та рисунків та фальшивих посилань на літературу. У роботі є також самоплагіат із опублікованих автором у співавторстві праць (вони згадуються серед опублікованих автором праць, але відсутні в списку літератури, і на них немає посилань по тексту дисертації).
До роботи є багато й інших претензій. Наприклад, дуже дивно виглядають три (!) однакові методичні рекомендації (де вказано 18 співавторів) з диференційної діагностики артеріальних гіпертензій, які були надруковані 2014 року, але в різних виданнях (посилання №№42–44 в авторефераті).
Сподіваємося, усі викладені факти будуть розглянути Спеціалізованою вченою радою Д 26.561.01 інституту ім. Шалімова. І тут у неї є дві можливості – або заплющити очі на плагіат і фальсифікації, або стати на шлях правди.
За матеріалами, надісланими до ГО «ТРОН» та членів «Дисергейту»
Фото з сайту http://endocenter.com.ua/
|