Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях
П`ятниця, 2020-10-30, 06:05
Головне меню

Пошук

Корисні посилання
 • Комиссия по борьбе с лженаукой и фальсифика- цией научных исследований при Президиуме РАН
 • Диссернет
 • Троицкий вариант
 • Бюллетень "В защиту науки"
 • Антиплагиат.ru
 • Плагиат: Общественная доска позора
 • dissercomp.ru - Сравнение диссертаций и поиск плагиата

 • Календар
  «  Вересень 2020  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930

  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0

  Архів записів

  Головна » 2020 » Вересень » 21 » В.о. заступника директора національного природного парку «Черемоський» О. Томнюк – плагіаторка
  22:54
  В.о. заступника директора національного природного парку «Черемоський» О. Томнюк – плагіаторка

  Незаконно призначена в.о. заступника директора з наукової роботи національного природного парку «Черемоський» – плагіаторка

  Мова піде про другу керівну особу в національному природному парку (НПП) «Черемоський» – заступника директора з наукової роботи–начальника науково-дослідного відділу Оксану Томнюк, яка з травня 2020 року незаконно призначена виконуючою обов’язки на цій посаді.

  Перш за все, слід звернути увагу на те, що таке національні природні парки в Україні та яка їх роль у біобезпеці, збалансованому розвитку нашої держави.

  Так, у відповідності до ст. 20 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», національні природні парки є природоохоронними,
  рекреаційними, культурно-освітніми, науково-дослідними установами загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження,
  відтворення і ефективного використання природних комплексів та об'єктів, які мають особливу природоохоронну, оздоровчу,
  історико-культурну, наукову, освітню та естетичну цінність. На них покладаються наступні завдання:

  •    збереження цінних природних та історико-культурних комплексів і об'єктів;

  •    створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та об'єктів;

  •    проведення наукових досліджень природних комплексів та їх змін в умовах рекреаційного використання, розробка наукових рекомендацій з питань охорони навколишнього природного середовища та ефективного використання природних ресурсів;

  •    проведення екологічної освітньо-виховної роботи.

  За виконання останніх двох напрямків діяльності установи несе безпосередню відповідальність заступник директора з наукової роботи, тому на цю посаду має бути призначений працівник з високим фаховим рівнем, перевага надається особам, що мають науковий ступінь у галузі природничих наук (біологічних, географічних).

  Проте, в.о. директора НПП «Черемоський» Василь Мельник, схоже, іншої думки. Цитуємо один із публічних висловів Василя Івановича: «Це інші працювали по закону, а я буду працювати, як сам буду вважати за потрібне». Тому й не дивно, що на таку високу посаду, фактично другої керівної особи в нацпарку, яка має право виконувати обов’язки директора в період відсутності останнього з поважних причин, незаконно призначена малокомпетентна особа з репутацією плагіаторки – Оксана Томнюк, яка профанує та дискредитує наукову діяльність національних парків, а тому апріорі не здатна та не має морального права керувати науковою та еколого-освітньою роботою в такій поважній установі, якою є національний природний парк. Але Василь Мельник має свою думку з цього приводу, адже п. Оксана – односельчанка в.о. директора, обоє вони із одного села Тисменицького району Івано-Франківської області. Тому ситуація, що склалась, схоже, має корупційні ознаки.

  Важливим є те, що посада заступника директора з наукової роботи у відповідності до ст. 31 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» відноситься до переліку наукових посад та у відповідності до п. 5 ст. 6 цього ж Закону призначення на всі наукові посади повинні відбуватись на конкурсній основі.

  Але Василь Іванович звик працювати не по закону, а як йому заманеться (або вигідно), тому й призначив у травні 2020 року без оголошення конкурсу О. Томнюк без жодних на те підстав. Й одразу підписав подання на цю кандидатуру до Міністерства енергетики та захисту довкілля України.

  Про моральні та етичні якості Василя Мельника можна більше дізнатись зі статті буковинських журналістів «Горяни хочуть, аби їх почули».

  Щодо фахового рівня в.о. заступника директора з наукової роботи Оксани Томнюк зазначимо, що вона має декілька публікацій – і це лише переважно тези в збірниках різних конференцій (очевидно, головна науковиця НПП «Черемоський» на більші здобутки, такі як статті у фахових виданнях, на жаль, просто не спромоглася). Проведений аналіз трьох з цих тез показав, що вони містять звичайнісінький плагіат. Чи не кожне слово, яке вона видає за своє власне – скопійоване, причому, в основному, з двох наукових праць. Результати аналізу наведені в порівняльній таблиці.

  Найбільше вражає, що не дивлячись на те, що листом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 3.06.2020 року № 26/1.1-22.2-14434 кандидатуру Оксани Томнюк на посаду заступника директора з наукової роботи–начальника науково-дослідного відділу не погодили (копію відповіді додаємо), але ця особа обіймає вказану посаду й досі за покровительства Василя Мельника.

  До речі, конкурс на заміщення вакантної посади заступника директора з наукової роботи–начальника науково-дослідного відділу національного природного парку «Черемоський» мав бути оголошений одразу після отримання вказаної відповіді.

  Роман Тинчук

  Переглядів: 507 | Додав: OS | Рейтинг: 5.0/3
  Всього коментарів: 0
  avatar
  Copyright http://false-science.ucoz.ua/ © 2020
  Безкоштовний хостинг uCoz